Щось більше за нас. Мала проза. 1909–1929

Паперова: 280 грн.
Залишилось декілька примірників

Цифрова: 100 грн.Автор: Володимир Винниченко Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 635 Жанр: Класична українська проза Серія: Бібліотека української літератури Рік видання: 2020 ISBN: 978-966-03-8416-3

Український державний діяч, прозаїк, драматург і художник Володимир Винниченко (1880–1951) дебютував у літературі на початку ХХ ст. Був змушений покинути Україну, якийсь час проживав у Австрії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Франції. За кордоном співпрацював із низкою українських видань, політична кар'єра митця тривала і в еміграції.

Сюжети новел та оповідань, що увійшли до видання, здебільшого відбивають соціальні струси початку ХХ ст. Наростання невдоволення селян, які готові піти проти пана, змальовується в оповіданні «Суд». У творі «Салдатики!» розкрита психологія лідерства — з непримітного селянина народжується ватажок. Невідповідність між оболонкою і суттю робить кумедним в очах оточення героя твору «Народний діяч». У оповіданнях «Біля машини», «На пристані», «Раб краси» відображена вперше в українській літературі революційна інтелігенція.

Фоліо рекомендує