Мазепа в 4-х книгах

Паперова: 3 120 грн.
Є в наявності

Цифрова: 1 560 грн.Автор: Богдан Лепкий Мова видання: українська Мова оригіналу: українська Обкладинка: тверда Кількість сторінок: 2237 Формат: 60х90 1/16 Жанр: Літературно-художнє видання Серія: Великий роман Рік видання: 2024 ISBN: 978-617-551-618-8, 978-617-551-619-5, 978-617-551-620-1, 978-617-551-642-3

Богдан Лепкий (1872–1941) належить до визначних діячів української культури першої половини XX століття, який проявив свій талант у багатьох видах творчої діяльності. Значна його літературна спадщина — за її обсягом письменник поступається хіба що своєму вчителеві Іванові Франку. Окреме місце в ній посідає історична епопея «Мазепа», яку дослідники називають найкращим художнім твором про визначного українського гетьмана. У ній письменник ламає неправдиві стереотипи, які склалися у світі про цю особистість, показує Мазепу високоосвіченим і мудрим державним діячем, тонким дипломатом і політиком, який прагне вирвати свою країну з імперських лещат, і водночас  живою, емоційною людиною, не позбавленою слабкостей, сумнівів, помилок.

«Мотря» — перший роман циклу, в якому автор розповідає історію взаємного кохання зрілого гетьмана і юної Мотрі, доньки генерального судді Василя Кочубея. Проте романтична тема — лише тло, головні події розгортаються там, де панують імперські реалії тієї доби з підкилимними іграми та зрадами.

«Не вбивай» і «Батурин» — другий і третійромани історичної епопеї Богдана Лепкого«Мазепа». У них йдеться про титанічні зусилля, які докладав гетьман,  щоб не зрадити справі свого життя. Адже його доля була цілковито в руках біснуватого Петра I. До того ж критися доводилося не тільки від московського ока, а й від власних юд. Страшна трагедія гетьманської столиці Батурина лягла тавром не лише на царські війська, а й на совість зрадників.  

«Полтава» — четвертий роман циклуУ ньому докладно розповідається не лише про Полтавську битву, наслідки якої стали фатальними для українців, а й про драматичні події, що передували їй. Автор також з документальною точністю описує багатьох історичних осіб, які своїми діями намагалися або прислужитися Україні, або продати її за «млинок і ставок».

Роман «З-під Полтави до Бендер» завершує цикл Богдана Лепкого про гетьмана Івана МазепуУ ньому розповідається про події після Полтавської битви та про те, як склалися долі головних героїв епопеї. 

Фоліо рекомендує